Bradavice


Česnek naložený v octu

Co to vlastně jsou bradavice a proč se tvoří?

Bradavice jsou malé výrustky, většinou se tvoří na nohou nebo na rukou. Nejčastěji se mají drsný povrch připomínající kůži, která se loupe. Po snaze násilně odloupnout kůži, což jde těžko, jde pod ní vidět malé černé tečky. Tyhle černé tečky jsou kořeny bradavice a je těžké se jich zbavit k Vaší spokojenosti.

 

Nejčastěji se bradavice tvoří, když jdete bosí do bazénu, tělocvičny, sauny, sprchy. Přenašeči jsme my lidi, proto by jsme si měli dávat velký pozor na to, když máme bradavici, například nepůjčovat si boty, ručník a jiné věci, které by pravděpodobně přišly do styku s bradavicí.

 

Vyzkoušený recept jak na bradavice!

Moje osobní zkušenost s bradavice je poměrně dlouhá. Počínaje tím, že mi je doktorka vypalovala tekutým dusíkem, nebo mi je rodiče potírali vlaštovičníkem. Dále jsem si v lékárně kupovala vcelku předražené různé mastičky známé z televize, případně propolis od včelaře, který mi doporučili ostatní známí.

V žádným případě nepodceňuji tyhle metody a věřím, že mnoho lidem pomohly, nebo alespoň potlačily bolest, kterou při chůzi bradavice způsobuje. Mě osobně pomohl česnek naložený v octě!

 

Postup:

5 – 10 stroužků česneku

2 dl octu

uzavíratelná nádoba

leukoplast, textilní náplast

Podle počtu bradavic a jejich velkosti si nakrájejte česnek na kolečka.  Česnek dejte do uzavíratelné nádoby, já jsem použila menší zavařovačku. Poté jsem zalila česnek octem tak, aby byl celý ponořen.

Doporučuje se nechat odstát dva týdny a pak aplikovat. Nevydržela jsem to tak dlouho a po dvou dnech jsem si vzala kolečko česneku, přiložila na bradavici a oblepila leukoplastí nebo textilní náplastí tak, aby mi česnek nevypadl a dala jsem si ponožku. Česnek jsem aplikovala večer, protože „vůně“ je poněkud pronikající. Ráno jsem náplast odlepila i s česnekem a vyhodila. Tenhle postup jsem opakovala tak dlouho, dokud mi bradavice nezmizely úplně. Některé zmizely do měsíce, jiné dřív, nebo později, záleží na velikosti kořenů. Ještě upozorňuji, že je úplně v pořádku, když Vám bradavice zčernají a pak samy odpadnou.

11 komentářů u „Bradavice

 1. David

  Dobrý den, tento postup jsem taky udělal, ale když jsem si naplast s česnekem odtrhl bradavice byla taková bělejší a větší asi je to v pořádku, jenom se chci ujistit že se nic vážného neděje.

  1. Jana Autor příspěvku

   Dobrý den, určitě je to v pořádku. Kůže pouze natáhla vodu, stejně jako například v bazénu. Pokud necháte kůži vyschnout, do hodiny bude stejná jako předtím.

 2. Drahomíra

  Také jsem ted právě vyzkoušela česnek v octě na bradavici.Mám jí na prstě na ruce.CHci se zeptat jestli je možné když si aplikuji česnek na prst přelepím náplastí za chvilku mi vmístě kde bradavice je tepe a docela bolest.Jestli je to normální proces .Děkuji

  1. Jana Autor příspěvku

   Ocet při styku s kůží může pálit, zvlášť pokud se dostane hlouběji do kůže. Osobně používám i při jiných kožních problémech a vždy pálí až bolí. Pokud to není silná bolest a není to nepříjemné, dá se to vydržet. Zkuste vystřihnout jen malý kousek česneku, velikostí přesně na bradavici, nebo menší, aby se omezil styk s okolní pokožkou.

 3. Pavel

  Dobrý den

  mám jich pár na prstě u nohy. Zkouším to a chci se zeptat, zda je normální, že to pálí (tak, že to nejde skoro vydržet)

  1. Jana Autor příspěvku

   Bohužel pálí, protože je to přeci jen celkem silná kyselina. Zkuste vystřihnout malý kousíček přesně jen na bradavici, aby se omezil styk s okolní zdravou kůží.

 4. Aleks

  Ja se chci zeptat jak poznám, že je průběh léčení správný? Dávám česnek s octem na noc, ale bolí to, trosku to zcernalo. Má se to nějak vystříhavat, nebo jen přikládat a ono to samo vypadne? Děkuji

  1. Jana Autor příspěvku

   Pokud jsou bradavice velké, pak to může i bolet. Já osobně jsem to nevydržela a musela jsem bradavice stále rýpat. Výtažek se pak lépe dostane ke kořenům. Pokud to ale hodně bolí, zkuste trošku výtažku zředit. Černání bradavice značí její zánik.

 5. R.

  Dobrý den, dceři jsem vyléčila bradavice nepálivým postupem – na náplast s polštářkem jsem dala malinko medu (asi jako jadérko od jablka) a nalepila na bradavici, po 14 dnech bradavice mizí. Toto je potřeba dělat několikrát, obzvlášť na noc.

  1. Jana Autor příspěvku

   Určitě nevadí. Jde jen o to, aby česnek natáhl ocet. Nejde o žádnou chemickou reakce mezi česnekem a octem, pouze o společné působení. Takže skladování v lednici nevadí.

Napište Vaši zkušenost, nebo názor