Tělový peeling


Proč kůže vytváří nové buňky?

Loupání kůže je zcela žádoucí. Pod starou kůží se tlačí na povrch nová, takže je přirozené, že se ta stará musí oloupat. Loupání zdravé kůže není viditelné, může být zřídka vidět na sušších místech pokožky.  Nejčastěji se kůže oloupe při spálení se na sluníčku. Spálení se na sluníčku je nebezpečné kvůli možnému vzniku rakoviny kůže. Proto je nutné připravit tělo a kůži na opalování.

 

 

Jak připravit tělo na sluníčko?

Pro mě nejlepším a zaručeným způsobem je nejprve tělový peeling. Pravidelně ho aplikuji jednou do týdne po celý rok, protože kůže vytváří nové buňky pořád. Použití peelingu je tedy jasné, starou kůži očistím peelingem, čímž se vytvoří prostor pro nové buňky. Správným opalováním a použitím opalovacích krémů by se pokožka měla loupat méně. Častěji aplikuji peeling, když se chystám na dovolenou do zahraničí, kde je slunce silnější, nebo i když se chystám opalovat jenom na zahradě, někdy 2-3krát týdně.

 

Domácí výroba peelingu:

Cukr krystal, třtinový cukr

Sprchové mýdlo

Můj osvědčený recept. Přichystám si třtinový cukr v polévkové lžíci a při sprchování ho smíchám se sprchovým mýdlem. Krouživými hladkými pohyby masíruji celé tělo. Nesnažte se obrousit si pokožku! Nedoporučuji dělat peeling hned po opalování, počkejte nejméně jeden den. A nezapomeňte  po peelingu  použít tělové mléko. Po odstranění staré kůže potřebuje nová kůže více hydratace, proto radím použít krém!

Samozřejmě jsou různé peelingové přípravky, které jsou velmi účinné. Tohle je jenom moje rada, kterou mám osvědčenou a chtěla jsem se s Vámi o ni podělit. Určitě najdete i jiné podomácky vyrobené peelingy například z rozdrcených cereálií smíchaných s kvalitním olejem, nebo cukr s olejem a různé jiné kombinace. S tím olejem pozor. Je vhodné odmastit vanu po každém použití peelingu, já osobně – jsem líná =)

Napište Vaši zkušenost, nebo názor