Šampón proti lupům


Proč se tvoří lupy?

Lupy jsou odumřelé částečky kůže na hlavě. V článku o tělovém peelingu jsme se dozvěděli, že tělo vytváří nové buňky neustále, to samozřejmě platí i pro pokožku hlavy. Rozdíl mezi tělem a hlavou je ten, že kůži na hlavě můžeme vidět, protože to nejsou miniaturní částečky jako na těle. To, že jdou lupy na hlavě vidět, zapříčiňuje kožní maz na pokožce hlavy, protože lupy se živí tuky a tím se zviditelňují.

Nejčastějšími příčinami tvoření lupů je například stres, nedostatečná hygiena, špatné stravování, nebo špatně zvolená pokrývka hlavy.

 

 

Jak zastavit jejich tvorbu?

Na lupy existuje nesčetně mnoho šampónů, které si můžete koupit v každé drogérii, nebo lékárně. Samozřejmě musím zmínit rady typu igelitový zábal na noc z olivového oleje, lihové výluhy z kopřiv, nebo návštěva kožního lékaře. Mnoho tipů, jak se zbavit lupů, je vyzkoušeno právě lidmi, kteří mají problém s lupy a jejich recepty jsou pro ně určitě to nejlepší. Osobně jsem vyzkoušela snad všechny uvedené metody od šampónu až po kožní doktorku, která mi doporučila pořádně si vymýt šampón z vlasů. Nic mi bohužel nepomáhalo. Našla jsem ale kadeřnici, která mi pomohla. Doporučila mi šampón, který se jmenuje Purifying shampoo, najdete ho třeba zde.

 

Purifying shampoo

Je to čistící šampón na mastné nebo suché lupy. Nanáší se na vlhké vlasy, jemně promasírujte zejména v oblastech, které jsou postižené lupy, nechte několik minut působit a důkladně opláchněte. Důkladně opláchněte máme napsáno asi na každém šampónu, takže na tom nakonec něco bude. Používá se dvakrát týdně po dobu 3 týdnů. Jestli se Vám do té doby nepřestanou tvořit lupy, pokračujte s používáním jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pokud byl problém vyřešen, můžete aplikování šampónu přerušit dříve než za 6 týdnů.

Mám osobní zkušenost s tímto šampónem a vřele ho doporučuji každému, kdo má problém s lupy. Hledala jsem šampón na internetu, našla jsem ho na Heuréce stojí kolem asi 376 Kč, je od ne moc známé značky DAVINES, která má také další doplňující přípravky, například Purifying gel.

Napište Vaši zkušenost, nebo názor