Krém na černé tečky


Aviril dětský krém

Proč se tvoří černé tečky? 

Tvoření černých teček na nose, nebo bradě je způsobeno tím, že máme na tváři rozšířené póry. Někdo víc, někdo méně. Černé tečky se začínají tvořit z prachu, tím, že se potíte, také městským prostředím, kde je špinavé ovzduší, nebo špatným odlíčením. Tahle nečistota se Vám usadí v pórech a vznikne černá tečka.

 

Vymáčknout, nebo je nechat být?

Já osobně doporučuji nechat být! Když černou tečku vymáčknete, tak se do ní může dostat nečistota v podobě prachu a tečka se objeví znovu. V horším případě se může objevit po vymáčknutí malá prohlubinka, která nevypadá moc hezky a je možnost, že té se už nikdy nezbavíte. Je tu taky riziko, že se prohlubinka zanítí a pak to nejenže nehezky vypadá, ale taky to bolí.

 Co doporučuji?

Mám vyzkoušený krém, který se jmenuje AVIRIL. Je to dětský krém na podrážděnou pokožku. Chápu, že někomu se to bude zdát nesmysl, ale používám ho už od doby, kdy mi bylo 14 – 15 let a myslím, že jsem tohle období přežila více než spokojena s mojí pletí. Teď ho používám často na černé tečky, kterých se dá jen těžko zbavit.

Večer si tvář pořádně umyji a osuším, pak nanesu vrstvu dětského krému Aviril. Nanáším vrstvu ne silnou, ale aby zůstala bílá stopa po krému. Krém má bílou barvu a jde těžko rozetřít, proto ho aplikuji večer. Pokožka mě občas lechtá, když mám na tváři krém, ale snažím se neškrábat, protože jak říká moje máma „když tě to svědí, tak se to hojí“. Ráno si znovu umyji tvář a nanesu denní krém. Černé tečky všechny nezmizí po jednom použití, ale je jich znatelně méně. Aviril stojí kolem 30 – 40 Kč, dá se koupit jak v drogérii tak v lékárně. Zde se můžete podívat, kde všude ho mají.

1 komentář u „Krém na černé tečky

Napište Vaši zkušenost, nebo názor